Jdi na obsah Jdi na menu
 


Barvení vlasů křídou

17. 5. 2013

 

 

Budeš potřebovat :

- Křídy 

vodu v rozprašovači 

- ubrousky 

 

Barevné křídy  – koupíš je v papírnictví od spousty značek a v mnoha barevných variací za poměrně nízkou cenu. Rovnou říkám, že pokud nechceš vybledlé vlasy, vezmi si ty nejzářivější barvy kříd, které budou mít, ty světlé jsou takřka k ničemu.

Vodu v rozprašovači  – doma používáme na mytí oken Clin, který má super rozprašovač, takže když byl vypotřebovaný, obal jsem vyčistila a dala do něj normální, obyčejnou studenou vodu. Pokud nemáš – bude ti stačit i obyčejná mistička, ale rozprašovač je každopádně pohodlnější (pokud nechceš barvit jen jeden pramínek)

Ubrousky křída barví a to hodně, určitě to znáte ze škol. Dá se z rukou bez problému umýt. Domácí tričko je nutnost, protože při aplikaci ho nejpravděpodobněji ušpiníš, jde to ale vyprat. A já jsem použila pod vlasy i papírové ubrousky, abych ten nepořádek trošku eliminovala.

 

 

Postup :


Pramen, který chceš obarvit postříkej (nebo namoč) vodou. Nemusí z něj voda přímo kapat, každopádně musí být minimálně vlhký. Do ruky si vezmi křídu v barvě, ve které chceš mít melír a jednoduše po mokré části vlasů začni přejíždět. Já mám dlouhé vlasy a není pro mě problém si je s ubrouskem položit na nějaký pevný podklad, aby se mi lépe barvilo.
  Pokud máš delší vlasy, nevyhneš se tomu, aby jsi je barvila v podstatě na tričku, a pokud ti to vadí, můžeš si pod pramen dát alobal nebo papírový ubrousek.
 Máme nabarveno! Nyní si vezmi hřeben a nabarvený pramen důkladně rozčeš. Pokud se ti barva zdá pořád příliš slabá, můžeš celý postup s vodou a křídou opakovat. Je ale důležité vlasy vždy pročesat, aby ti později neobarvily i normální, slušné oblečení. Nabarvené vlasy můžeš vyfénovat.

 

- Křída vysušuje, to je poměrně jasné – jednou za čas na použití křídy nevidím nic špatného, ale pro slabé nebo narušené vlasy to asi nebude žádný ráj. S používáním bych to nepřeháněla, vlasy bych potom hydratovala kondicionérem nebo dobrou maskou

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< duben >>
<< 2019 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          


Statistiky

Online: 2
Celkem: 182290
Měsíc: 2855
Den: 104